Dünyanın ilk özelleştirilebilir dijital kolyesi; Bisou ile tanışın

0
1760

Bizler için ayrı bir önemi olan ve çok mutlu olduğumuz bu haberi sizinle paylaşmak gerçekten bizim için zevk sevgili okur. Bu güne kadar birçok farklı giyilebilir teknoloji ürününü tanıttık, inceledik, gelişmelerinden haberdar ettik. Ancak bu alanda Türk girişimcilerin sayısı oldukça az. Sayborg’ta Türk girişimciler tarafından geliştirilmiş bir ürünü ilk defa tanıtmanın mutluluğu ile sizleri Güney Köse’nin girişimi Bisou ile tanıştırmak istiyoruz.

25 yaşında genç bir girişimci olan Güney Köse tarafından İstanbul merkezli  olarak kurulan Bisou Wear, dünyanın ilk kişiselleştirilebilir dijital kolyesi olma özelliğini taşıyor. Bluetooth aracılığıyla telefonunuzda bulunan Ble Apps uygulamasına bağlandıktan sonra bu uygulama üzerinden seçeceğiniz tasarımlar veya gifleri kolyenize taşıyabiliyorsunuz. Siyah, altın ve gümüş olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olan Bisou Wear AMOLED bir ekrana sahip. Ayrıca dahili mıktanısı ile buzdolabı, bilgisayar gibi cihazların üzerine de takılabilme imkanı bulunmakta.

Bisou ile ilgili verdiği röportajda Güney Köse kolyenin özelliklerinden şu şekilde bahsediyor: “Marilyn Monroe’dan Salvador Dali’ye, ülkelerin bayraklarından oryantal tasarımlara kadar pek çok seçenek var. Bu tasarımlardan beğendiğiniz herhangi birini özelleştirilebilir kolyenize transfer edebileceksiniz. Örneğin barışçıl birisiniz ve ‘savaşa hayır’ yazılı bir emoji’yi tercih edebileceksiniz ya da David Bowie hayranısınız onun resmini kolyenizde taşıyabileceksiniz. Aynı zamanda kendi çektiğiniz fotoğrafları da yükleyebileceksiniz. Ayrıca konuşma engelliler için de ayrıcalık sağlayacak. Bu kolye sayesinde kendilerini daha rahat ifade edebilecekler. Kısacası ‘Bisou’ya koyacağınız emoji ile kendinizi ifade edebileceksiniz. ”

bisou3

Güney Köse’nin söylediğine göre kolyede her türlü görselin kullanılmasına sıcak bakmıyorlar. Uygulama içerisinde oldukça fazla tasarım ve görselden istediğinizi seçebilmenizin yanında kendi görsellerinizi de ekleyebiliyorsunuz ancak henüz net belli olmasa da bunun bir sınırı olacak. Ayrıca sokak sanatçıları ve tasarımcılar ile çalışan Bisou, birbirinden güzel birçok orjinal tasarımın çalışmalarına da devam ediyor. Bu sayede tasarımcılar için de bir platform oluşturarak, illüstrasyonlarını uygulama üzerinden belli bir ücret karşılığında satma imkanı sunacak.

bisou2

12 gün sonra satışa çıkacak olan Bisou’nun fiyatı $150 olarak belirlenmiş. Ürünün internet sitesi www.bisou-wear.com ‘a kayıt olmanız durumunda ise %25 indirim kazanma şansınız var. Bir Türk girişimci tarafından geliştirilen bu güzel projeyi Sayborg olarak destekliyor ve gelişmelerinin de takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here