Zero Latency VR: Multiplayer Sanal Gerçeklik Oyunu

0
2294

Sanal gerçeklik teknolojisi birçoğumuzu heyecanlandıran geleceğin teknolojilerinden olarak görülüyor. Son dönemlerde oldukça moda olan oyun odalarını sanal gerçeklik ile birleştirseniz sizce nasıl olur? Zero Latency, çok oyunculu VR savaş oyunu merkezi.

Zero Latency VR 2014 yılında Pozible üzerinde başlattığı kampanyada $30.000 bağış toplayarak kurulan bir firma. Oyunculara sanal gerçeklik odalarında çok daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Unity üzerinde hazırlanan Zero Latency, Left 4 Dead’e benzer bir zombi savaş oyunu. Oyunun amacı zombileri öldürüp size verilen görevi yerine getirmek ve zombiler tarafından kuşatılmış bölgeden kaçmak.

playstation-eye

Oyuncuların oda içerisindeki hareketlerinin takibi için Sony’nin oyuncu hareketlerini sanal ortama taşıyan kamerası Playstation Eye kullanılıyor. Oyuncuların hareket ve konum bilgilerini oyun serverına ileten 128 adet kamera bulunuyor. Kameraların bu denli fazla oluşu da tabiki sanal gerçeklik deneyimini en üst noktalara çıkarıyor. Zero Latency’i test eden oyuncular hareketlerinin ve konumlarının anlık bir şekilde hızla oyun içerisine aktarılmasında oldukça memnun. Zero Latency’e aynı anda en fazla 6 oyuncu dahil olabiliyor. Oyun deneyiminin en iyi hale getirilebilmesi için de oyuncular Oculus Rift gözlükleri ve içerisinde Alienware Alpha PC bulunan sırt çantaları takarak oyuna dahil oluyorlar. Ancak belirtmek gerekir ki her ne kadar gerçekliği sanal ortama çok iyi taşıyor olsa da, Zero Latency’nin zombi oyunu mükemmel grafiklere sahip değil.

Avustralya’nın Melbourne şehrinde 400 metre karelik bir alana kurulan Zero Latency oyunj merkezi herkese açık bir şekilde hizmet veriyor. Oyun merkezinin internet sitesi üzerinden rezervasyon yapılarak oyunu deneyimleme şansı var ancak fiyatı oldukça yüksek. Bir saatlik oyun için kişi başı $88’lık ücreti ödemeniz gerek. İçerisinde kullanılan ekipmanlar hesaba katıldığında fiyatı yüksek tutmalarını normal karşılamak mümkün. Önemli olan Zero Latency’nin başlattığı yeni dönem. İlerleyen zamanlarda benzeri oyun merkezleri karşımıza daha fazla çıkacak gibi duruyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here