WordPress’e sanal gerçeklik (VR) desteği geldi

0
1118
Wordpress VR desteği

2016’nın sanal gerçekliğin yılı olduğunu yazılarımızda sürekli bahsediyoruz. Yılın sonuna geldiğimiz şu dönemde yeni haberler de gelmeye devam ediyor. Bizim de severek kullandığımız ünlü içerik yönetim sistemi WordPress, sanal gerçeklik desteği sunduğunu duyurdu.

Açık kaynak kodlu bir şekilde yayınlanan ve en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden birisi olan WordPress, 360 derece görüntü sağlama desteği getirdiğini açıkladı. Bu da demek oluyor ki WordPress kullanan tüm siteler de artık herhangi bir ek eklenti yüklemeye gerek kalmadan VR görüntüler sunabilecek.

İçeriklerin yanına eklenecek olan sanal gerçeklik butonuna tıklayan kullanıcılar, içeriği 360 derece görüntülemeye başlayabilecek. WordPress’in bu yeni özelliği Samsung Gear VRGoogle Cardboard, HTC Vive ve Oculus Rift cihazlarını desteklemekte ki bu da sanal gerçeklik dünyasının çok büyük bir kısmına hitap ediyor demek.

Sanal gerçekliğin hayatımızın birçok alanına girdiği şu dönemlerde, WordPress’in bu hamlesi oldukça heyecan verici bir haber. Web siteleri üzerinde VR kullanımı daha önce denenmiş ancak başarılı sonuçlara ulaşılamamıştı. WordPress gibi önemli bir sistemin bu alandaki başarısı ne derecede olacak merak konusu ancak bildiğimiz bir şey var ki bu gelişme sanal gerçeklik ile blogları buluşturan önemli bir dönüm noktası olacak.

Heyecanla gelişmeleri bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here