PlayStation VR’a Youtube desteği geldi

0
1078
PSVR

Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR, yeni güncellemesi ile kullanıcılarının 360 derece Youtube içeriklerine erişmelerine imkan sağlıyor.

Sony’nin bu yıl satışa sunduğu ve büyük bir başarı kazanan sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’a Youtube desteği geldi. Bu sayede artık kullanıcılar doğrudan Youtube üzerinden içeriklere ulaşabilecekler.

Henüz Youtube ve Sony tarafından resmi bir açıklama yapılmış olmasa dahi, son güncellemeyi yükleyen kullanıcılar Reddit, Twitter gibi platformlardan özellikle ilgili paylaşımda bulunmaya başladılar. Kullanıcıların belirttiğine öre 1.09 sürümü ile artık Youtube’un 360 derece videoları, PSVR üzerinden kullanılabiliyor. Ancak bu güncelleme henüz tüm kullanıcılara gelmiş değil.

Normal şartlarda, 360 derece videoları indirip cihaza manuel olarak atarak izleme imkanı olan PlayStation VR kullanıcıları için bu oldukça güzel bir gelişme. Yorumlara bakılacak olunursa da özellik şimdilik beğenilmiş durumda.

Sony, 2016 yılında hızla gelişen sanal gerçeklik sektörüne oldukça başarılı bir giriş yaptı. Oyun piyasasında zaten otorite isimlerden birisi olan Sony, PSVR ile de sanal gerçeklik pazarında lider konuma gelmeyi hedefliyor ve bunu bir ölçüde başardı da diyebiliriz.

Ayrıca ilgini çekebilir: Karşılaştırma: Oculus Rift vs. PlayStation VR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here