Hololens 2, ABD ordusu tarafından test edilmeye başladı

0
1023

Microsoft’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni arttırılmış gerçeklik gözlüğü Hololens 2, Amerikan ordusu tarafından test edilmeye başladı.

Microsoft uzun bir aradan sonra Hololens için yeni bir model hazırlamış ve birçok yeni özellikle tanıtmıştı. ABD ordusu, ilk modelde olduğu gibi yine Microsoft ile bir anlaşma yaparak gözlüğü askeri amaçla kullanmaya başlayacak. Askerler gözlük ile çevrelerindeki diğer askerleri, onların kalp atışlarını ve bölgenin haritasını görebilecekler. Bu haliyle FPS oyunlardan fırlamış gibi duran gözlük 2023’e kadar tüm ABD ordusu tarafından kullanılıyor olacak.

İlgini çekebilir: Hololens 2 İnceleme

Hololens 2, eski versiyona nazaran çok daha geniş bir görüş açısı ve yüksek çözünürlük vaadediyor. Yeni gözlüğün önemli farklarından biri ise geliştiricilerin gözlük için uygulama hazırlayabilmesi. Microsoft firmalar için çeşitli özelleştirmeler ve yazılımlar gerçekleştirecek. ABD ordusu da gözlüğü bu şekilde geliştirmeyi hedefliyor gibi duruyor.

Arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram teknolojilerini bir araya getiren Hololens 2, ToF sensörü mekan derinliğini hesaplayarak gerçekçi bir hologram oluşturuyor. Henüz son kullanıcı için piyasaya çıkmayan ve yalnızca kurumsal müşterileri hedefleyen ürün, $3500 fiyat etiketi ile ABD, Japonya, Çin, Almanya, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, Avustralya ve Yeni Zelanda’da satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here