Elf Emmit: Ruh halinizi kontrol etmenizi sağlayan kafa bandı

0
2179

Giyilebilir teknolojilerin insan vücudunu bir nevi robotlaşmaya doğru götürdüğü geyiğini birçok kez yaptık. Bu geyiği ciddileştiren ürünler tanıttığımız da oldu. Ancak nörobiyoloji üzerinden ruh halinin kontrolünü sağlayan kafa bantları hala oldukça ilginç ürüner olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce yine bu işe yarayan Thync‘i incelemiştik. Thync “sakin” ve “enerjik” olmak üzere iki farklı ruh halini içeriyordu. Ayrıca bu iki ruh hali için iki farklı bant kullanmak gerekiyordu. Bu yazıda bahsedeceğimiz Elf Emmit ise bu işi biraz daha geliştirmiş diyebiliriz

Ruh Halinizin Kontrolü Artık Elinizde

Bu cihazların kullandığı yöntem aslında yeni keşfedilmiş bir şey değil. Pulsed Electromagnetic Stimulation (PEMS) olarak adlandırılan bu yöntemin geçmişinin 50 yıllık olduğunu söyleyebiliriz. Hatta çok daha eskilerde, antik çağda dahi benzer yöntemlerle insan ruh halinde değişiklik yapılmaya çalışıldığı iddiaları da mevcut. Peki nörobiyolojinin son teknoloji yöntemlerini kullanan bu cihazlar tam olarak ne yapıyor? Ekstra düşük frekansta elektromanyetik titreşimler yayarak, beynin yaydığı doğal titreşimleri ve ritmi düzenliyor. Bu sayede farklı ruh halleri arasında geçişinizi kolay ve hızlı bir hale getiriyor. Bu şekilde de arzu edilen ruh haline geçiş sağlanmış oluyor.

elf-emmit
Elf Emmit

Elf Emmit, bu yöntemi biraz daha geliştirerek daha fazla ruh hali seçeneği sunabiliyor. Daha açık ifade etmek gerekirse, Gamma, Beta (konsantrasyon), Alfa (anti-stres, derin öğrenme), Teta (meditasyon), Delta (uyku) dalgaları yayarak zihnin yavaşlamasını veya hızlanmasını sağlıyor diyebiliriz. Akıllı telefonlara yüklenen uygulaması aracılığıyla kontrol edilen cihaz, yine telefonun kulaklık girişine takılan jag aracılığıyla da güç elde ediyor. Elf Emmit, uygulama içerisinde, muadillerine nazaran daha fazla seçenek sunuyor. Konsantrasyon, Anti-Stres, Derin Öğrenme, Meditasyon ve Uyku seçeneklerinden birisini seçerek titreşimlerin yayılımını başlatabiliyorsunuz.

Indiegogo üzerindeki fonlama ile hayata geçen Elf Emmit, $129 satış fiyatı ile piyasaya çıkmış durumda. Her ne kadar ürün Amerikan İlaç Dairesi tarafından onaylanmış ve bu yöntemin zararsız olduğu ısrarla iddia ediliyor olsa da birçok kişi beynin normal işleyişine zarar vereceği düşüncesine de sahip. Ancak uyku, konsantrasyon ve stres gibi yıpratıcı sıkıntılar çekenler için de hayat kurtarıcı bir cihaz olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here