August Akıllı Kilit incelemesi: Kapınızı cebinizden kontrol edin

0
1957
August

Akıllı ev teknolojileri gün geçtikçe popülaritesini arttırıyor. Evinizde bulunan hemen heme her türlü teknolojik cihaz birkaç eklenti ile telefonunuzdan kontrol edilebilir hale geliyor. Tabi tam manasıyla akıllı bir ev için manüel çalışanları da kontrol edebilir hale gelmeniz gerek. August Akıllı Kilit de bu konuda size bir çözüm sunuyor.

Kapınızın kilidine takılan basit bir eklenti ile artık klasik anahtarlardan kurtulabilirsiniz. Bu yazıda akıllı kilit ürünleri içerisinde dikkat çekici olanlardan birisi olan August‘u inceleyeceğiz. August Akıllı kilit herhangi bir işlem yapmadan kilidinizin otomatik açılmasını, siz evde yokken misafirlerinizi içeri almanızı sağlıyor.

Kolay kurulum, kolay kullanım

August Akıllı Kilit, detaylı bir kurulum gerektirmiyor ve her türlü kilitle uyumlu. Oldukça kolay bir şekilde, kilidinize kapınızın iç tarafından monte edebiliyorsunuz. Cihazı kapıya taktıktan sonra bluetooth aracılığıyla uygulama ile eşleştiriyor ve kilitli-açık entegrasyonunu yaparak kullanıma hazır hale getirebiliyorsunuz. August, iki adet pil ile çalışıyor ve bluetooth bağlantısı ile kontrol ediliyor. Bu sayede evde bir elektrik kesintisi yaşasanız bile kilit çalışmaya devam ediyor. Pillerin seviyesi düşerse de size bildirim ve e-posta yoluyla bilgilendirme yapıyor.

august-ic
August kurulum

August aynı zamanda ek ürünlerle geliştirilebiliyor da. Öncelikle bence en gereklisi August Connect yani wifi bağlantınızı sağlayan ürün. Bu ürün hem bluetooth ile ürününüze hem de wifi ağınıza bağlanarak kilidinizi nerede olursanız olun kontrol etmenizi sağlıyor. Bunun yanında kapının dış tarafına takacağınız akıllı klavye ve kamera da evinize gelen kişileri anlık görebilmenizi ve atayacağınız şifre ile giriş yapabilmeyi sağlıyor.

Anahtarlarınızı rafa kaldırma zamanı

August, telefonu cebinizden çıkarıp kilidi açmanızı gerektirmiyor. Zaten bu şekilde olsa anahtarlar kullanmaktan çok da farklı olmazdı. Kilit, eve yaklaştığınızda bunu anlıyor ve kilidi otomatik olarak açıyor. Burada önemli özellik ise muadillerinin kimisinde olduğu gibi siz evin yakınlarındayken kilidi hemen açmıyor oluşu. Benzeri kimi ürünlerde araç park ederken kilidin açılması sorunları ortaya çıkabiliyordu. Tabi bu da güvenlik açısından önemli bir eksi. August, kapının önüne gelene kadar kilidi açmıyor.

august-gif
August kilitleme

Ayıca evinize gelecek misafirler için davetiye oluşturabiliyorsunuz. Bu şekilde onlar kapıya geldiğinde de kilit otomatik olarak açılıyor. Siz işteyken şehir dışından bir misafiriniz gelse oldukça kullanışlı olur diye düşünüyorum. Ayrıca wifi bağlantısı ile nerede olursanız olun, kilidinizi açabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçi defteri özelliği ile misafirleriniz veya evde tadilat yaptırdığınız bir usta size notlar bırakabiliyor.

August aynı zamanda HomeKit ile uyumlu çalışabiliyor. Apple HomeKit evinizdeki akıllı teknolojileri kontrol edebileceğiniz bir uygulama. Ayrıca HomeKit’e bağlayarak kilidi Siri aracılığıyla sesli de kontrol edebiliyorsunuz.

August Akıllı Kilit, güvenlik ve kolaylık yönünden hayatınızı hızlandıracak. Ayrıca normal anahtarınız da işlevini yitirmiyor ve kilidinizi anahtar ile de açabiliyorsunuz. Cihaz çok farklı özellikler içermiyor. Yalnızca kilidinizi açıyor ve kapatıyor. Amacı ne ise onu yapıyor. Bu açıdan iyi denebilir. Gereksiz özelliklerle doldurulmamış ancak bu kadar özellik için fiyat yönünden biraz pahalı denebilir.

Akıllı ev teknolojileri hayatımızı kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. Evimizdeki tüm eşyaları telefonumuz ile kontrol edebilmeniz büyük kolaylık ancak ya telefonunuz çalınırsa diye de düşünmüyor değil insan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here