Akıllı Kasklar Geliyor

0
2812

Bisiklet, motorsiklet kullanırken veya inşaat sahasında çalışırken en önemli kurallardan biri kafanızı korumaktır. Son yıllarda kasklara yerleştiren teknolojiler işi güvenliğin yanında başlı başına bir tecrübe hâline getirdi.

36182461_274792276

LifeBEAM aynı anda hem kafanızı koruyan, hem kalp atış hızınızı ve kalori yakımınızı ölçen, hem de performansınızı analiz eden bir kask. Bir ordu projesi olarak başlayan LifeBEAM, giyilebilir teknolojinin yaygınlaşmasıyla beraber sivil kullanıma da arz edildi.

Mohawk ise herhangi bir başlığa monte edilebilen bir aksiyon kamerası. Bir iş yaparken fotoğraf ve video çekmenizi sağladığı gibi acil durum sistemi olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca maceralarınızı arkadaşlarınızla da paylaşabileceğiniz bir uygulamaya bağlı. Size hızınızı, gittiğiniz yolları söyleyebilen bu kameranın ilginç tarafı ise olası bir kazadan iki dakika öncesine kadar olan biten her şeyi kaydedip kilitleyen kara kutusu.

Daqri akıllı baret ise baret kullanan işçiler için tasarlanmış. İhtiyaç kullanılacak bütün bilgi, harita ve sair şeyleri vizöre yansıtarak işçilerin işini kolaylaştıracak. Hâliyle normallerinden pahalı olacak bu baretlerin şirketlere toptan satılması planlanıyor.

Livall bisiklet kaskı da özellikle gece sürüşlerinde yol güvenliğini, LED ışıkları vasıtasıyla artırıyor. Ayrıca bu ürün sürücülere gelen mesajları sesli mesaja çevirip dinletebiliyor.

Giyilebilir teknolojiler her gün hayatımıza farklı yönlerden ve giderek artan bir hızla giriyor. Bunun bizleri daha nerelere götüreceğini merak ediyorsanız, takipte kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here