Astronotlardan esinlenen yüz maskesi: BioVYZR

0
55
BioVYZR

Astronot kıyafetlerini andıran görüntüsü ile Indiegogo fonlamasında büyük ilgi toplayan yüz maskesi BioVYZR, maske konusuna farklı bir yaklaşım getiriyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 pandemisi sonrası, maskeler hayatımızın bir parçası haline geldi. Artan vaka ve ölüm oranları sonrası, hızla artan maske kullanımı yeni talepleri de beraberinde getiriyor.

Korona’dan korumada en etkili maskenin N95 modelleri olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde bu maskeler talebe karşılık arz sıkıntısı da yaşamıştı. N95 maskelerin koruyuculuğunun yanında nefes almayı zorlaştıran önemli problemleri de bulunuyor. Özellikle uzun süreli kullanımlarda rahatsız edici olabiliyor.

Pandemi sürecinde sağlık teknolojilerinde inovatif ürünlerle daha fazla karşılaşmaya başladık. Kişisel koruyucu donanımlar geliştiren Toronto merkezli VYZR Technologies firmasının ürünü BioVYZR, son dönemlerde en çok ilgi gören ürünlerden birisi oldu.

Indiegogo’da firmanın başlattığı fonlama ile dikkatleri çeken BioVYZR, kitlesel fonlama sürecinde 50 binden fazla ön sipariş ve $981.392 toplamayı başardı. Görüntüsü ile astronot giysilerini andıran maske, hem virüsten korunmayı hem de konforlu bir kullanımı sağlamayı amaçlıyor.BioVYZR virüsleri, bakterileri, alerjenleri vb. filtreliyor

Omuzları ve göğsü sararak vücuda oturan BioVYZR, can yeleklerindekine benzer sıkıştırma kopçakları ile ayarlanabiliyor. Ön yüzünde, buğulanma önleyici bir şekilde tasarlanmış yüz speri bulunuyor. Oldukça geniş bir yüzeye sahip olan bu siper, görüş açısını daraltmadan rahatça kullanım sağlıyor. Ayrıca her iki yanında da bulunan fermuarları açarak bir eldiven yardımı ile kullanıcıların yüzüne dokunmasına da imkan veriyor.

BioVYZR eldiven

Hava geçirmeyi önleyecek contalara sahip olan BioVYZR maske, bu sayede tüm virüs ve zararlı maddelerle temasın önüne geçiyor. Hava delikleri içerisinde N95 hava filtreleri bulunduran maske, aynı zamanda içerideki havayı sirküle edecek bir fana da sahip. Bu sayede dışarıdaki havayı filtreleyerek içeri alıyor ve içerideki havayı tekrar dışarı veriyor.

BioVYZR arka

İçerisinde yer alan filtreleme mekanizması için lityum piller barındıran BioVYZR başlık, tek şarj etmeden sonra 12 saate kadar pil ömrü sunuyor. Maske içerisindeki fan ve piller dahil toplamda 3 madeni para ağırlığına sahip. Bu durum sayesinde de kullanıcılarına fazladan bir ağırlık problemi yaratmıyor. Yalnızca boyut olarak daha uzun olunacağına dikkat etmek gerek.

BioVYZR ağırlık

Bir tane çocuklar bir tane de yetişkinler için olmak üzere iki farklı boyutta hazırlanan BioVYZR, aynı zamanda standart kullanıcılar ve sağlık çalışanları için olmak üzere iki türe sahip. Şirket ayrıca yaptığı standart kullanım satışlarının ardından düzenli olarak sağlık çalışanlarına BioVYZR ürünlerinden bağışlıyor.

Indiegogo kampanyasını tamamlayan BioVYZR, erken aşama destekçilerine ulaşmaya başladı bile. Covid19 odaklı inovatif ürünlerle daha fazla karşılaştığımız şu dönemlerde, yeni ve ilginç ürünleri aktarmaya devam edeceğiz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here