Akıllı yüzük ORII ile parmaklarınız bir telefon olacak! 

6
1698

Giyilebilir teknoloji ürünleri içerisinde en az gelişme gösterenlerin başında akıllı yüzükler geliyor. Aktivite takibi veya titreşim bildirimler yollama gibi özelliklerle çıkan bu ürünler, zamanla yeni özellikler getirmediği için dikkat çekmeyi başaramamıştı. Daha önce sevdiklerinizin kalp atışını hissetmenizi sağlayan HB Ring uzun bir aradan sonra en çok dikkat çeken akıllı yüzüklerden olmuştu.

>> Sevdiklerinizin kalp atışını hissetmenizi sağlayan yüzük: HB Ring

Akıllı yüzük ORII de ilginç özellikleri ile dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor. Yüzük, telefona ihtiyaç kalmadan görüşmeler yapmanızı sağlıyor. Üzerinde yer alan mikrofon ile sesinizi alan yüzük, karşı tarafın sesini ise kemik aracılığıyla iletiyor. Bu sayede, parmağınızı kulağınıza götürerek telefon görüşmesini gerçekleştirebiliyorsunuz. Ses kemik aracılığıyla iletildiği için karşı tarafın sesini sizden başka kimse duyamıyor. Bu sayede kalabalık ve gürültülü bir ortamda dahi olsanız sesi rahatça duyabiliyorsunuz.

Aynı zamanda Bluetooth 4.0 desteği bulunan ORII, telefona bağlanarak bildirimlerden de sizi haberdar ediyor. Siri ve Google Asistan uyumlu olarak çalıştığı için sesli komutlar ile mesaj yazdırabilir, arama yaptırabilir veya mesajları sesli okutabilirsiniz.

Son olarak önemli özelliklerden biri olan su korumasına değinmek gerekirse; IPX7 desteğine sahip olan yüzük, su sıçramalarına karşı dayanıklı olsa da havuz veya denizde kullanmak için pek uygun değil.

$99’lık ön satış fiyatına sahip olan akıllı yüzük ORII’nin ilk teslimatları ise şubat ayında yapılacak.

6 YORUMLAR

  1. Teknoloji her geçen gün gelişiyor eğer gelirse güzel bir proje olur. Satışların da fiyatı düşük olursa baya bir patlama yapacağına inanıyorum hatta yok satacağına da inanıyorum eğer fiyatı düşük olur ise…

    • Bu ürün şu anda yüzük olarak tasarlanmış. Parmakta takılı olması gerekiyor kullanabilmek için. Ilerleyen dönemlerde farklı modeller çıkabilir elbette. Boyutunda da bir ufalma olması muhtemel.

  2. Beethoven’a teşekkür etsinler nitekim kemik iletimi teknolojisinin temellerinin atılmasını sağlayan kişi 🙂 Sağır olduktan sonra benzer bir sistem ile 9. senfonisini tamamlamayı başarmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here