Sporcular için sporcular tarafından üretildi : RUNIQ

0
1343
new balance runiq

New Balance ve Intel, giyilebilir teknoloji sektörü için kolları sıvadı, spor odaklı akıllı saat RUNIQ görücüye çıktı.

Akıllı saat üreteceği duyurulduktan bir sene sonra, ünlü spor ürünleri markası New Balance, Intel desteğiyle geliştirdiği ürünü RUNIQ’yu CES 2017’de duyurdu. Donanımını Intel’den, yazılımını Google’dan, sosyal medya desteğini ise Strava’dan alan RUNIQ; Android tabanlı işletim sistemiyle sporculara vazgeçemeyecekleri bir deneyim sunuyor.

CES 2017’den daha fazla haber için tıklayın

Aktivite takip odaklı uygulamalar barındıran akıllı saat; adım sayar, mesafe ölçer, uyku takibi ve kalori yakımı gibi aktiviteleri ölçüyor.

Intel Atom Z34XX işlemciden gücünü alan ve Android Wear 2.0 işletim sistemi ile piyasaya sürelecek olan akıllı saat, 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanına sahip. 1.39” büyüklüğünde Amoled ekran ve oval tasarımıyla karşımıza çıkan RUNIQ, nabız ölçer ve yerleşik GPS barındırıyor.

RUNIQ ön yüz
RUNIQ arka yüz

Wifi ve Bluetooth yardımıyla akıllı telefona bağlanabilir, bildirimler alabilirsiniz ya da Google Play Music üzerinden müzik dinleyebilirsiniz.

5 ATM basınca kadar suya dayanıklı ürün, tam şarjla 24 saat batarya ömrü sunuyor. Fakat GPS ve nabız ölçerin kesintisiz kullanımıyla batarya ömrü 5 saate düşüyor.

New Balance RUNIQ akıllı saatinin yanında Jabra desteğiyle ürettiği PACEIQ bluetooth kulaklığı da duyurdu. PACEIQ müzik dinlemenin yanı sıra aktivite sırasında sesli geri bildirimler yapabiliyor.

$299.99 fiyatıyla RUNIQ ve $109.99 fiyatıyla PACEIQ ön siparişe başladı, teslimatlar ise 1 Şubat tarihinde başlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here