Samsung’un yeni akıllı saati Gear S3 tanıtıldı

0
1262

Firmaların iddialı ürünlerini sergilediği, dünyanın önemli teknoloji fuarlarından biri olan IFA 2016’da beklenen cihazlar görücüye çıkmaya başladı. IFA 2016’da ilk sahne alan firmalardan olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz gün yeni akıllı saati Gear S3’ü tanıttı.

gear-s3-on-inceleme-3-1472813150

Gear S3’te ilk dikkat çeken nokta tasarım oldu. Gear S2’ye göre farklı bir tasarıma giden Samsung, ürününü normal saatlere benzer bir hale getirdi. Normal (klasik) saatlere benzer tasarımlardaki akıllı saatler LG G Watch R ile de karşımıza çıkmış ve çok beğenilmişti. Firmalardaki bu yöne eğilim devam edecek gibi duruyor.

Gear S3 Frontier (spor) ve Gear S3 Classic (klasik) şeklinde iki farklı modelle piyasaya sürülen cihaz, IP68 Suya ve Toza karşı Dayanıklılık Sertifikası bulunduruyor. Ayrıca LTE destekli modeli ile de telefona olan ihtiyacı azaltıyor ve daha hızlı veri aktarımı sağlıyor.

FR-CL_2P_Black

1.3 inch’lik ekrana sahip olan cihazda 1 GHz dual core Exynos 7270 işlemci ve 4 GB’lık dahili hafıza bulunuyor. Gear S3’ün pil gücü ise 380 mAh. Henüz Samsung tarafından bir açıklama yapılmamış olsa da cihazın satış fiyatının 350 dolardan başlaması tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here