Samsung Galaxy Watch 3 Özellikleri, Tasarımı, Çıkış Tarihi

0
282
Samsung Galaxy Watch 3

Samsung’un akıllı saat serisinin son üyesi Galaxy Watch 3 yakın bir zamanda kullanıcı ile buluşacak. Samsung yeni akıllı saatini, Galaxy Note 20 cihazı ile birlikte düzenleyeceği lansmanda tanıtacak. Galaxy Watch 3 çıkış tarihi pandemi etkisi ile bir değişiklik olmaz ise, 5 Ağustos olarak belirlenmiş durumda.

Galaxy Watch 3 Tasarımı

Samsung’un akıllı saatleri oldukça ilgi görüyor. Yuvarlak çerçeve konusunda önde gelen cihazlardan olan Galaxy Watch serisi, yine oldukça şık bir tasarımla karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Cihaz daha önceki modellerde de olduğu gibi yuvarlak bir gövdeye sahip olacak. Saatin gövdesi alüminyum, paslanmaz çelik ve titanyum seçeneklerine sahip olacak. Samsung yeni akıllı saatinde 1,2 inç ve 1,4 inç ekran alternatifleri ile piyasaya çıkacak. Ayrıca cihaz 41mm ve 45 mm gövde kalınlığı seçeneklerine sahip olacak.

Galaxy Watch serisinin en sevilen özelliklerinden birisi saatin çevresini kaplayan çevrilebilir fiziksel çerçeveydi. Samsung, kullanıcılardan gelen talepleri değerlendirerek Galaxy Watch 3 tasarımında bu çerçeveye de yer verdi.

Son sızdırılan bilgilere göre Galaxy Watch 3’ün kasa tasarımı ise şu şekilde olacak:

Samsung Galaxy Watch 3 Tasarımı

Görünüm olarak Galaxy Watch modeli ile oldukça benzer olan cihaz, hareket edebilen dış çerçevesi ve sağda bulunan fiziksel tuşların yuvarlak ve büyük olması ile farklılık gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Watch İnceleme

Samsung Galaxy Watch 3 Özellikleri

8 GB dahili depolama alanı ile piyasaya çıkacak olan Galaxy Watch 3, 1 GB’lık bir RAM kapasitesine sahip olacak. Saat, 247 mAh ve 340 mAh pil seçeneklerine sahip olacak. Önceki modellerden farklı olarak Galaxy Watch 3 Wear OS işletim sistemi ile değiş Tizen OS 5.5 ile piyasaya çıkacak.

Samsung Galaxy Watch; 35 W’lik bir manyetik şarj ünitesine sahip olmasının yanında EKG, nabız, tansiyon ölçme ve uyku takibi özelliklerine de sahip olacak.

LTE / GPS özelliklerine sahip olacak olan saat aynı zamanda çizilmelere karşı Gorilla Glass XD ekran camına sahip olacak. Ayrıca saatte MIL-STD-810G  askeri sınıf sertifikası olması bekleniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here