Nokia ilk akıllı saatini tanıttı

0
1659
Nokia akıllı saat

Bir zamanların önde gelen teknoloji devlerinden Nokia, eski günlerine dönmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Nokia, 2016’nın Nisan ayında giyilebilir teknoloji ve sağlık alanında ürünler üreten Withings’i 170 milyon dolara satın almıştı. Bu satın almanın ardından Withings’in akıbetinin ne olacağı da merak konusuydu. MWC 2017‘de sahne alan firmanın, kendi markasının adı altında üreteceği ilk Nokia akıllı saat de görücüye çıkmış oldu.

Nokia akıllı saat

Withings Steel HR modeli

Aslında Nokia’nın, MWC 2017’de sahne alması, efsane telefonu 3310’un yeni versiyonunu tanıtacak olması sebebiyle heyecanla bekleniyordu. Bu sunumla birlikte Nokia’nın ilk akıllı saati ile de tanışmış olduk. Tanıtılan akıllı saat aslında Withings Steel HR modeli ile birebir aynı görüntüye sahip. Şimdilik yalnızca, özellikleri arasında uyku ve aktivite takibi, nabız ölçer, mesaj ve arama bildirimleri olduğunu; Android ve iOS ile uyumlu çalıştığı biliyoruz.

Cihazın özellikleri ve fiyatı hakkında henüz detaylı bir bilgi vermeyen Nokia, Steel HR modelini doğrudan kendi ismiyle piyasaya mı sürecek yoksa ek özellikler ekleyecek mi bilmiyoruz. Ancak burada dikkat çeken konu, Nokia giyilebilir teknoloji pazarına resmen girdi ve Withings markası da tarihin tozlu rafları arasında yerini alış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here