Görme engellilere özel akıllı saat Dot, yeni modelini duyurdu

0
1295
Dot

Giyilebilir teknolojiler, sağlık problemlerine sunduğu çözümlerle engelli insanların problemlerini çözmeye devam ediyor. İki yıl önce, görme engellilere özel akıllı saat geliştiren Dot, tasarımsal ve işlevsel yönden çok daha gelişmiş olan yeni akıllı saatini tanıttı.

Daha önce köşeli bir tasarıma sahip olan Dot, yeni modelinde yuvarlak bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Saat, içine girip çıkan noktalardan oluşan bir ekrana sahip. Bu sayede saati ve bildirimleri kullanıcılarına iletiyor.

Öncelikle belirtmemiz gerek ki, saat özellik bakımından oldukça tatmin edici. Saati göstermesinin yanında gelen mesaj ve e-postaların bildirimlerini de ekranına yazıyor. Telefonunuza gelen aramaları ve arayan kimliğini gösteriyor. Ayrıca sosyal medya bildirimleri de ekranda bildirim olarak alınabilmekte. Saatin en önemli özelliklerinden birisi de gitmek istenilen yön konusunda yönlendirme yapması. Bu görme engelliler için oldukça önemli bir ihtiyaç. Bunların yanında üzerinde bulunan hızlı cevap tuşu ile mesajlara yanıt vermek veya ekran arayüzünde değişiklik yapmak da mümkün. Ayrıca titreşimle bildirim özelliği de bulunmakta.

Son olarak birkaç ufak detaya değinecek olursak; saat 5 farklı renkte kayış seçeneği ile ve 400 mAh kapasiteli bir pille kullanıcıya geliyor.

Görme engelliler için önemli çözümler üreten Dot’un 2017 modeli şuanda ön siparişe çıkmış durumda. Ürünün tam satış tarihi henüz net olmasa da fiyatının 300 dolar olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here