Blocks’un modüler akıllı saat tasarımına göz atın

0
1304

Teknolojik ürünlerde modüler yapılar Google’ın telefonlar üzerinde geliştirdiği Project Ara ile ilgimizi çekmeye  başlamıştı. Toplama bilgisayar mantığının yeni teknolojik cihazlara da gelmesini aslında birçok kişi yıllardır bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde Project Ara’nın yeni video ve görselleri yayınlanmıştı. Benzeri bir sistemle akıllı saatler geliştirme amacında olan Blocks, ürünün final tasarımını yayınlandığı fotoğraflar ve video ile tanıttı.

Kickstarter üzerinde başlattığı kampanya ile 5000+ kişiden 16 milyon dolar bağış toplayan Blocks, hedeflediğinden bir ay geç de olsa ürünün tamamlamayı başardı. Blocks’un akıllı saati ekran ve kodona eklenen modüllerden oluşuyor. Ekran kısmı temel akıllı saat özelliklerini barındırıyor. Yani yalnızca o şekilde yeterli performansı verebiliyor. Saatin özelliklerini arttırmak isterseniz ise kordona seçeceğiniz modülleri eklemeniz yeterli. Blocks altı farklı modüle sahip. Batarya modülü ile cihazın pil süresini arttırabilmeniz mümkün. Bunun dışında herhangi bir görev atanmamış olan programlanabilir modüle, saat, telefon veya bağlandığınız herhangi bir cihaz için tek dokunuşluk kısayollar oluşturabilirsiniz. Flaş ve GPS modülünün yanında nabız modülü ile de kalp atışınızı kontrol edebilirsiniz. Saatin en ilginç modülü olan macera modülü ise doğada keşfe çıkmak isteyenler için basınç, sıcaklık, nem ve rakım ölçümü yapıyor.

1.4 inçlik AMOLED ekran ile piyasa çıkan Blocks’un ön satış fiyatı 330 dolar. Bunun yanında almak istediğiniz her modül için ekstra 35 dolar daha ödemeniz gerekmekte. Ürün ilk olarak Blocks’un Kickstarter kampanyasına destek veren kullanıcılara ulaşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here