Apple Watch Series 6 için kesinleşen özellikler

0
359
Apple Watch Series 6

Apple’ın akıllı saat serisinin yeni üyesi Series 6’nın özellikleri belli olmaya başladı. Ayrıca saatle birlikte gelecek olan yeni işletim sistemi WatchOS 7 için de bazı özellikler belli oldu.

Önümüzdeki yaz sonunda tanıtılması beklenen iPhone 12 modeli ile birlikte piyasa çıkacak olan Apple Watch 6 özellikleri karşımıza akıllı saatler için yeni teknolojileri de getirecek. Yeni modelin en dikkat çeken özelliği, Apple Watch’larda alışık olduğumuz saatin yanındaki “crown” isimli düğmenin Touch ID özelliği taşıyacak olması. Bu özellik ile kullanıcılar saatlerini parmak izi ile açma imkanı elde edecek. Yeni ortaya çıkan bir başka bilgiye göre ise Apple Watch 6 oksijen doygunluğu belirleme özelliğini de barındıracak. Ayrıca WatchOS 7 ile birlikte, uyku takibinde de ciddi bir ilerleme söz konusu olacak.

Tasarımsal olarak önceki modelden farklı olması beklenmeyen saatin ayrıca kandaki oksijen seviyesini ölçme teknolojisini de barındırması konuşulan özellikler arasında. Apple özellikle sağlık uygulamalarına yönelik yoğun çalışmalar yapıyor. Apple Watch kullanıcılarının yaşamlarının kalitesini kontrol etmeye yönelik birçok geliştirme ile karşımıza çıkıyor. Bu özellik ile kullanıcının kanındaki oksijen seviyesindeki anormalliklerde, bildirim vererek uyarması bekleniyor.

Apple Watch Series 6 ile birlikte gelecek olan oksijen doygunluğu belirleme ve gelişmiş uyku takibi donanımsal olarak 2015 yılından bu yana Apple saatlerinde bulunuyor. Yeni saatin ve işletim sistemi sürümünün tanıtılması ile birlikte Apple Watch Series 3 üzerinde bulunan cihazlara WatcOS 7 güncellemesi gelecek. Ancak şirketin bu özellikleri önceki modellere de getirip getirmeyeceği ise henüz net değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here