Apple Watch ile Spotify kullanımı

0
661

Eğer bir Apple Watch sahibiyseniz ve Spotify deneyiminizi saatinizle de sürdürmek istiyorsanız, artık resmi Spotify uygulaması ile müzikleri duraklatıp oynatmaktan daha fazlasını yapabilirsiniz.

Apple Watch Spotify yüklemek için öncelikle iOS 10 ve üzeri sürüme sahip bir iPhone telefonunuz ve watchOS 4 ve üzeri işletim sistemli bir saate ihtiyacınız var. Bu özelliklere sahipseniz ücretsiz veya ücretli hesaplarla Spotify kullanabilirsiniz. Uygulamayı saatinize yükledikten sonra telefonunuzdan ve saatinizden uygulamayı açarak Apple Watch üzerinden müzik dinleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Apple Watch Spotify ile neler yapabilirsiniz?

1. Müziği kontrol edebilirsiniz

Saatiniz üzerinden müziği duraklatma ve oynatma özelliklerini kullanabilirsiniz.

2. Çalma listelerini oynatabilirsiniz

Çalma listeleri ve sanatçı profilleri içerisinde gezinip oynatabilirsiniz.

3. Spotify Connect ile bağlı cihazları kontrol edebilirsiniz

4. Çalma listenize şarkı ekleyip çıkarabilirsiniz

Apple Watch Spotify desteklenmeyen özellikler

Apple Watch için geç gelen bir uygulama olsa da, Spotify resmi uygulamasının kullanılabilir oluşu kullanıcılar için sevindirici. Birçok temel işlev yapılabiliyor olsa da henüz desteklenmeyen önemli özellikler de var. Bunların başında LTE ile kulaklık bağlantısı sağlayamama geliyor. Bunun yanında çevrimdışı dinleme özelliği de maalesef uygulamanın özellikleri arasında yer almıyor.

Alternatifleri arasında önemli pozisyonda yer alan Samsung Galaxy Gear modelleri uzun bir zaman önce Spotify resmi uygulamasını yayına almış ve çevrimdışı dinleme dahil birçok özelliği kullanıcılarına sunmuştu. Umuyoruz ki Apple Watch da yakın bir zamanda daha kapsamlı bir Spotify desteği sunacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here