Apple Watch için Pokemon Go yayınlandı

0
1038
Pokemon Go

2016 yılının en çok ses getiren mobil oyunu Pokemon Go, uzun bir bekleyişten sonra Apple Watch için yayınlandı.

Pokemon Go, Eylül ayında Apple Watch 2 ile birlikte duyurulmuştu. Yıl sonunda Apple Watch kullanıcılarına sunulması beklenen oyun, geçtiğimiz hafta iptal edildi dedikodularıyla tekrar gündeme geldi. Niantic cephesinin sessiz kalmasına rağmen Apple, uygulamanın yakında kullanılabilecek olduğuna dair bir açıklamada bulundu. Açıklamanın üzerinden çok geçmeden, nihayet Pokemon Go  Apple Watch kullanıcılarıyla buluştu.

Yayınlanan uygulamayla birikte, iPhone kullanıcıları telefonlarına gerek duymadan akıllı saatleriyle Pokemon keşfedebilecek, Pokemonları yumurtadan çıkarabilecek, Pokestoplardan öge toplayabilecek ve bildirim alabilecek. Ancak Pokemon yakalamak için hala iPhone’a ihtiyacınız var çünkü akıllı saat üzerinden bu eylem gerçekleştirilemiyor.

Apple Watch’un aktivite takip özelliği sayesinde her oturumunuz spor aktivitesi olarak da kaydediliyor. Böylece oyunu oynarken ne kadar mesafe kat ettiğinizi öğrenebilirsiniz. Son olarak Türkiye’deki Apple kullanıcılarına kötü bir haber verelim: Her ne kadar Apple Watch için Pokemon Go yayınlanmış olsa da, henüz Türkiye Appstore’da uygulama kullanılabilir değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here