Xiaomi’nin yeni akıllı ayakkabıları, uygun fiyatı ve özellikleri ile fazlasıyla güzel görünüyor

0
1494
Xiaomi akıllı ayakkabı

Teknoloji dünyasının fiyat/performans ürünleri ile dikkat çeken Çinli firması Xiaomi, yakında piyasaya süreceği akıllı ayakkabı ile, akıllı giysi sektörüne de hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Xiaomi, ürettiği ürünlerde kalite, iyi özellik ve uygun fiyatı bir arada sunarak oldukça dikkat çekiyor ve her geçen gün dünyada adından daha fazla söz ettirmeye başlıyor. Giyilebilir cihazlarda da oldukça başarılı sonuçlar alan Xiaomi’nin akıllı bileklikleri oldukça sevilmişti. Çinli firma şimdi de akıllı giysi sektörüne adım atmaya hazırlanıyor. The 90 Minutes Ultra Smart Sportswear isimli yeni akıllı ayakkabısı, Intel’in Curie modülünü kullanarak mesafe, hız ve yakılan kalori gibi hesapları yapıyor. Ayakkabıların güzel özelliklerinden birisi de yürüme, koşma ve tırmanma gibi aktiviteleri kendiliğinden anlayabiliyor olması. Bu sayede aktivetinizin sonunda günün özetine detaylıca bakabilmeniz mümkün.

Akıllı ayakkabı deyince belki de akla gelen ilk tereddütlerden birisi de “hepsi bitti bir de ayakkabı mı şarj edeceğiz?” olacaktır. Bu konuda da oldukça başarılı bir iş çıkaran Xiaomi’nin ayakkabıları 60 günlük bir şarj ömrüne sahip. Xiaomi, daha önce yine Mi akıllı bilekliklerde de 30 güne yakın pil ömrü ile kullanıcılarından güzel yorumlar almayı başarmıştı.

Oldukça güzel olacağa benzeyen bu ürün, fiyatıyla da göz kamaştırmaya devam ediyor. Önümüzdeki Nisan ayında satışa çıkacak olan ayakkabıların fiyatı 299 Yuan yani yaklaşık ₺160. Normal bir ayakkabı ile aynı fiyat vererek akıllı bir giysiye sahip olmak kulağa çok hoş gelse de, Xiaomi ürünü yalnızca Çin’de satışa sunacak. Ürüne sahip olmak isteyen kullanıcılar, Çin merkezli pazar yeri sitelerini tercih edebilir ancak uygulamasında farklı bir dil desteği verir mi henüz bilmiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here