Tap Strap’i parmaklarınıza geçirin ve tüm yüzeyleri klavye olarak kullanın

0
1195
Tap Strap

Farklı yüzeyleri klavye olarak kullanmak, yıllardır düşünülen bir teknoloji. Genellikle akıllı cihazlarda bulunan dahili bir projektör vasıtasıyla yapılacağı düşünüldü. Tap Systems Inc bu düşünceleri bir kenara bırakarak çok daha işlevsel ve inovatif bir ürün tasarlayarak, her türlü yüzeyi bir klavye haline getirebileceğiniz Tap Strap’i tasarladı.

Tap Strap, parmaklarınıza geçirerek kullanabileceğiniz bir akıllı tekstil ürünü. İster sağ ister sol el ile kullanılabilen ürün, beş parmağa birden takılıyor ve her bir parmak için üzerindeki sensörlerle hareketleri algılıyor. Parmak hareketleriniz ve dokunuşlarınız doğrultusunda oluşturduğu veriyi, Bluetooth aracılığıyla cihazınıza iletiyor.

Tap Strap’in en güzel ve en çok dikkat çeken özelliği ise akıllı telefonlardan saatlere, bilgisayarlardan TV’lere kadar tüm cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor olması. Bir metin hazırlarken, tweet veya mesaj atarken ve en güzeli oyun oynarken tüm yüzeyleri herhangi bir fiziksel klavyeye ihtiyaç olmadan kullanabilmenizi sağlayan cihaz, kullanım konusunda da size yardımcı bir uygulama ile geliyor. TapGenius isimli uygulaması ile ürünün farklı kombinasyonları için alıştırmalar yapılabiliyor. Bunun yanı sıra ürün tamamen kişiselleştirilebiliyor.

Aslında ürünün öne çıkacağı alanlardan birisi de sanal gerçeklik. Normal klavyeler ile kullanım oldukça zor. Tap Strap, tamamen parmak kombinasyonlarından oluştuğu için, sanal gerçeklik gözlükleri ile de çok rahat bir şekilde kullanılabilir.

Cihaz ilk olarak Mayıs 2016’da beta sürümü ile geliştiriciler için kullanılmaya başlandı. O günden bu yana gelen geri dönüşler ile geliştirmeler yapmaya devam eden Tap Systems ekibi, cihaza mouse işlevselliği de getirmiş.

Son olarak ürünün şarj kısmına da değinecek olursak; mikro usb ile şarj edilen Tap Strap, 3 saatte tam dolu hale geliyor ve toplamda 4 saatlik yazma ve 72 saatlik bekleme ömrüne sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here