Schalke önümüzdeki sezonda akıllı formalarını satışa sunacak

0
864
Schalke akıllı forma

Giyilebilir teknolojiler; gözlük, saat, bileklik vb. ürünlerin yanı sıra tekstil alanında da ilerlemeye devam ediyor. Akıllı giysiler konusunda önemli adımlardan birisi de Almanya 1. liginde mücadele eden Schalke 04 takımından geldi. Schalke yaptığı sponsorluk anlaşması neticesinde, önümüzdeki sezon akıllı formalarını piyasaya sürecek.

Bundesliga’da mücadele eden Schalke, online market alışverişi sitesi AllyouneedFresh yaptığı anlaşma sonucunda formalarını ödeme kolaylığı sağlayacak hale getirecek. Forma üzerine eklenecek olan bir çip ile taraftarlar, ödemeleri daha hızlı ve indirimli bir şekilde gerçekleştirebilecek. Sistem başlangıç olarak yalnızca kulübün stadyumu Veltins Arena içerisindeki tüm işletmelerde geçerli olacak. Taraftar forması olarak tasarlanan ürünün kulüp futbolcuları tarafından giyilmesi ise beklenmiyor.

Önemli sayılabilecek özellikler sunmuyor olsa da, spor kulüpleri ve stadyumlar içerisinde bu tarzda ilk sayılabilecek bir gelişme olması dikkat çekici. Sistemin detayları ve işleyişi hakkında henüz yeterli bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki sezonda akıllı forma ile ödeme sistemi ne kadar stabil çalışacak ve taraftarın ilgisi ne derecede olacak hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here