Doppel, stres seviyenizi kontrol altında tutacak

0
1316
Doppel

Ruh halinizi kontrol etme odaklı giyilebilir cihazlar son dönemlerde çeşitlilik kazanmaya başladı. Genelde beyne yollanan sinyallerle çalışan bu cihazlara, kullanıcılar tarafından doğal olmadığı yorumları yapılıyordu. Doppel ise farklı işleyişi ile bu önyargılardan kurtulacak gibi duruyor.

Öncelikle belirtmemiz gerk ki, Doppel bir aktivite takip cihazı değil. Yalnızca temel işini yapma odaklı çalışan cihaz, içerisinde ek özellikler barındırmaktansa sade ve basit bir çalışma prensibi hedefliyor. Cihaz, geleneksel psika-analiz yöntemlerinden birisi olan ritmi kendisine yöntem olarak seçmiş.

Ritimle stresten kurtulun!

Klasik müzik dinlerken sakinleşir, hareketli bir müzik dinlerken ise enerjik bir hale geliriz. Doppel da içerisinde bulunan motorlar aracılığıyla verdiği titreşimlerle stresten kurtulmanızı sağlıyor. Hafif tempoda ve düzenli bir şekilde verilen titreşimler sizi sakinleştirirken, hızlı tempoda verilen titreşimler enerjikleştiriyor. Cihaz’ın verdiği titreşimler kalp atışınız şeklinde bir his oluşturuyor.

Ürün’ün test aşamasında, topluluk önünde konuşma yapacak iki gruptan bir kısmına ürün takılıyor diğer kısmı ise ürün olmadan konuşmaya çıkıyor.  Kolunda cihaz olanlar, yalnızca kan değerlerini ölçüyor olarak biliyor.  Testin sonunda ise Doppel kullananların stres seviyelerinde, önemli derecede azalmalar oluyor.

Bu başarılı sonuçların ardından ürün oldukça talep almakta ancak geliştirme aşaması henüz tamamlanmış değil.  Bahsettiğimiz gibi Doppel yalnizca stres azaltma ve odaklanma amaçlı bir ürün.  Aktivite takibi gibi özellikleri bulunmuyor. Ancak geliştiriciler su geçirmezlik gibi özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şuanda  160 dolarlık ön siparişi açık olan ürünün, yaz aylarında piyasaya çıkması  bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here