Gereksiz Teknolojiler #001: Kameralı frizbi VFO

0
976

Bu yazı vesilesiyle yeni bir seriye başlayacağımızın haberini vermek istiyorum. Efendim klişe bir cümle ile baslamak istiyorum; teknoloji hızla ilerliyor.  Her gün başka bir ürün ortaya koyuluyor. Elbette bu ürünlerin hepsi başarılı tasarımlar değil.  Bu seride neden yapıldığını sorgulayacağınız ürünlerden bahsedeceğiz. “Gereksiz Teknolojiler” adı altında  devam edecek olan seride süpriz ürünler ile karşılaşacaksınız.

Plajda veya piknikte canınız sıkıldığında vakit geçirmek için ordan oraya fırlattığınız frizbi ne kadar teknolojik olabilir? Gereksiz Teknolojiler serisinin ilk ürünü kameralı frizbi VFO ile tanışın.

Brookstone firması, frizbi atmak yeterince amaçsız değilmişçesine, fırlattığınız frizbinin dönüşünü ölümsüzleştirmeniz için üzerine bir kamera yerleştirdi. Toplamda 160 gram ağırlığa sahip olan frizbinin üzerindeki kamera, 720p çözünürlükte, 30 fps videolar çekebiliyor. Ürün aynı zamanda yanında 8GB’lık bir hafıza kartıyla geliyor.

Brookstone’un Video Flying Object ismini verdiği ürünün döne döne çektiği videoların başarılı olduğu söylenemez. Bunun yanında üzerindeki kocaman kamera yüzünden yalpalayarak hareket ettiği için başarılı bir frizbi olduğu da söylenemez. Ne iyi bir kamera ne de iyi bir frizbi olan bu ürünün hangi amaçla yapıldığını anlayamadık. Kimin niçin alacağını da anlayamadığımız ürünün Amazon satış fiyatı ise 60 dolar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here