Xiaomi Mi Band 2’nin çıkış tarihi belli oldu

0
1984

Fitness takip bileklikleri arasında uygun fiyatı ile dikkat çeken ve kısa sürede en iyi fiyat/performans ürünlerinden biri haline gelen Xiaomi Mi Band’ın yeni modeli 7 Haziran’da satışa çıkacak.

Mi Band ve Mi Band Pulse’un halefi, ilk kez Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Mi Max’in tanıtımında çok kısa bir süre görücü karşısına çıkmıştı. Drone piyasasındaki ilk ürünlerinin tanıtımında konuşan Xiaomi CEO’su Lei Jun, ürünün çıkış tarihi hakkında bilgi verdi. Şunu da belirtmek gerekir ki cihaz ilk aşamada yalnızca Çin için satışa sunulacak.

Mi Band 2 hakkında henüz yeterli bilgiye sahip olmasak da, önceki modellerden en önemli farkının led ekrana sahip olması olduğunu söyleyebiliriz. Fitbit Charge HR’da olduğu gibi ufak bir ekrana sahip olan Mi Band 2, bu ekranda adım sayısı, saat ve skor gösterebilecek. Cihazın üzerinde bir fiziksel tuş bulunmakta.

(Wareable)

Xiaomi, 2015’in ilk dokuz ayında 10 milyondan fazla Mi Band satarak, fitness takip bileklikleri pazarında Apple ve Fitbit’in ardından üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

2016’nın ilk aylarında satışa çıkan Xiaomi’nin kalp atışını da ölçebilen modeli Mi Band Pulse 99Yuan yani ₺45’den satışa sunulmuştu. Xiaomi Çin dışına doğrudan satış yapmadığı için kullanıcılar şimdilik yalnızca aracılar vasıtasıyla ürünlere ulaşabiliyor ve bu durum da fiyatları ₺60’ye kadar çekebiliyor.

Artan satış rakamları ve ilginin ardından Xiaomi’nin yeni ürünü ile Avrupa pazarına girip girmeyeceği ise merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here