CES 2017 Fuarı’nda öne çıkan giyilebilir cihazlar

0
1422
CES 2017

Dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından birisi olan Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı, geçtiğimiz hafta 5-8 Ocak tarihlerinde gerçekleşti. Teknolojinin zirve isimlerinin de ürünlerini sakladığı fuar, birçok yeni cihazı da konuklarıyla tanıştırdı. Elbette giyilebilir cihazlarda da birçok yeni ürün CES 2017‘de görücüye çıkmış oldu.

CES 2017’den daha fazla haber için tıklayın

Fuarda tanıtılan giyilebilir cihazlar içerisinde öne çıkanları derlemeye çalıştık. CES 2017’nin öne çıkan giyilebilir cihazları şu şekilde;

1. Motiv Ring

Motiv aktivite ve uygu takip yüzüğü

Motiv Ring; bilindik akıllı yüzüklere nazaran, telefon bildirimlerini iletmek dışında tam manasıyla bir aktivite ve uyku takip cihazı. İçerisinde yer alan nabız ve ivme ölçer ile aktivite tipinizin süresini ve yoğunluğunu, uyku evrelerinizi, kalp ritminizi ve yaktığınız kalorileri kaydediyor ve akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama aracılığıyla takip etmenizi sağlıyor

2. Proof Wristband

Proof Wristband

Fuarın dikkat çeken ürünlerinden birisi de kandaki alkol oranını ölçen bileklik Proof. Milo Sensors tarafından geliştirilen bileklik, derinizdeki teri analiz ederek kanınızdaki alkol oranı ile ilgili bilgileri mobil uygulamasına gönderiyor. Aynı zamanda aldığınız alkol oranına göre size uyarılar da gönderebiliyor.

3. Plume Flow

Plume Flow

Çantanıza veya pantolonunuza takarak kullanabileceğiniz Plume Flow, etrafınızdaki kirliliği ölçen bir giyilebilir cihaz. Bulunduğunuz ortamdaki; partiküler madde (PM2.5), azot dioksit, ozon, uçucu organik bileşikler (VOC), sıcaklık ve nem oranlarını ölçerek uygulamanıza bilgiler gönderen cihaz; aynı zamanda bir hava kirlilik platformu da oluşturuyor. Firmanın oluşturacağı canlı kirlilik haritası ile, kullanıcılarından gelen bilgiler doğrultusunda şehrin farklı konumlarındaki kirlilik oranlarını harita üzerinde canlı olarak sunacak.

4. Here One

Here One

Apple’ın AirPods’u tanıtmasının ardından tamamen kablosuz kulaklıklar dikkat çekmeye başladı. Here One kulaklık oluşunun yanında iki adet mikrofonu ile bir ses temizleme aracı aynı zamanda. Üzerindeki iki adet mikrofon ile istenmeyen sesleri en aza indirerek daha temiz bir ses alınmasını sağlıyor.

5. Polar Team Pro Shirt

Polar Team Pro Shirt

Atletler için tasarlanan bu giyilebilir cihaz, özellikle takım sporlarında, koçların takımı yakından takip edebilmesini sağlıyor. Sporcunun kalp ritmini takip eden Polar Team Pro Shirt, aynı zamanda arka yakasının içinde bulunan sensörler ile de aktivitelerini takip ediyor; sporcunun hızını, katettiği mesafeyi ve ivmesini ölçüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here