L’Oreal’den saçı analiz eden akıllı fırça

0
1600
L’Oreal akıllı fırça

Ünlü saç bakım firması L’Oreal, saçı inceleyip analiz eden akıllı fırçasını tanıttı. Önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak ürün ilginçliğinin yanında yüksek fiyatı ile de dikkat çekiyor.

Nesnelerin interneti, her geçen gün kullandığımız ürünlerin arasına daha fazla giriyor. Evimizde bulunan hemen hemen her türden eşya akıllı ve birbirine bağlı hale geldi. Akıllı diş fırçası, akıllı mutfak aletleri derken konu saç fırçasına değin geldi.

Kişisel bakım markası L’Oreal, CES 2017‘de tanıttığı akıllı saç fırçası ile nesnelerin interneti pazarına giriş yaptı. L’Oreal’in akıllı fırçası, içerisindeki sensörlerle fırça kullanılırken uygulanan kuvveti ve saçın ıslaklık veya kuruluk durumunu belirliyor; ortamın sıcaklık, nem gibi faktörlerini dikkate alarak kopma, kırılma gibi durumları analiz ediyor. Sensörleri ile topladığı bilgileri Wi-Fi veya Bluetooth aracılığıyla mobil uygulamasına gönderen fırça, saç için en uygun bakım ürününü de öneriyor.

L’Oreal’in akıllı saç fırçası yılın ortalarına doğru piyasaya çıkacak. Ürün ilginç oluşunun yanında oldukça yüksek bir ücretle, 189 dolarlık etiket fiyatıyla satışa çıkacak.

CES 2017’den daha fazla haber için tıklayın

Nesnelerin interneti ve akıllı cihazlar artık hayatımızın her alanında bizimle birlikte. Bu yüzden ilerleyen günlerde daha farklı ürünlerde karşımıza çıkması da muhtemel.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here